• Toshkent shahridagi maktab o‘qituvchilari uchun “Ta’limda raqamlashtirish” kurslari yakunlandi
Mashg‘ulotlar Toshkent shahridagi Inha universitetining malakali o‘qituvchilari tomonidan matematika, fizika, informatika va ingliz tili kabi yo‘nalishlar bo‘yicha olib borildi.
2022-yil 4-fevral kuni umumta’lim maktablari o‘qituvchilariga “Ta’limni raqamlashtirish” yo‘nalishi bo‘yicha uch oylik kurslarni muvaffaqiyatli tamomlaganligi to‘g‘risida sertifikatlarni topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi. Shuningdek, Toshkent shahridagi Inha universiteti va Toshkent shahri Uchtepa tumanidagi 193-son va Yunusobod tumanidagi 220-umumta’lim maktablari o‘rtasida hamkorlik to‘g‘risidagi memorandum imzolandi.

• Завершились курсы «Цифровизация в образовании» для учителей школ Ташкента
С 8 ноября 2021 года по 31 января 2022 года Университетом Инха в Ташкенте были организованы 3-месячные курсы повышения квалификации «Цифровая грамотность» с участием учителей общеобразовательных школ №193 Учтепинского района и №220 Юнусабадского района города Ташкента.
Занятия проводились квалифицированными преподавателями Университета Инха в Ташкенте по таким направлениям как математика, физика, информатика и английский язык.
4 февраля 2022 прошла церемония награждения педагогов сертификатами об успешном окончании трехмесячных курсов. В этот же день состоялось подписание Меморандума о сотрудничестве между университетом и школами №193 Учтепинского района и №220 Юнусабадского района города Ташкента.