• Sirdaryo viloyatida kibersport bo‘yicha musobaqa o‘tkazildi
Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vazirligi Sirdaryo viloyati hududiy boshqarmasi hamda IT Park Sirdaryo filiali tomonidan kibersport bo‘yicha musobaqa tashkil etildi.
Ma’lumki, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Mahallalarda yoshlar bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2022-yil 19-yanvardagi PQ-92-son qarori qabul qilingan edi. Uning ijrosini taʼminlash maqsadida Sirdaryo tumanining “Hikmatli” mahallasida yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish bo‘yicha tadbirlar bo‘lib o‘tmoqda.
Shu munosabat bilan, Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vazirligi Sirdaryo viloyati hududiy boshqarmasi va IT Park Sirdaryo filiali tomonidan yoshlar o‘rtasida kibersportning FIFA 2021 turi bo‘yicha musobaqa tashkil etildi. Tadbirda 30 dan oshiq yoshlar ishtirok etib, g‘oliblarga sertifikat va esdalik sovg‘alari topshirildi.

• В Сырдарьинской области прошло соревнование по киберспорту
Территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Сырдарьинской области и Сырдарьинским филиалом IT Park было организовано соревнование по киберспорту.
19 января текущего года принято постановление Президента Республики Узбекистан «О мерах по кардинальному совершенствованию системы работы с молодежью в махаллях». В рамках его исполнения в махалле «Хикматли» в Сырдарьинской области проводятся мероприятия по организации содержательного досуга молодежи.
В связи с этим, территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Сырдарьинской области и Сырдарьинским филиалом IT Park было организовано соревнование по киберспорту по дисциплине FIFA 2021 для молодежи. В нем приняли участие более 30 молодых людей. Победителям были вручены сертификаты и памятные подарки.