Navoiy viloyatida 2021/2022-o‘quv yilida informatika va axborot texnologiyalariga ixtisoslashtirilishi rejalashtirilgan IT maktablar uchun kompyuter texnikalari topshirildi.
O‘zbekiston Prezidentining PQ-4851-son qaroriga muvofiq, 2021/2022-o‘quv yilida informatika va axborot texnologiyalariga ixtisoslashtirilishi rejalashtirilgan Zarafshon shahar 8- son umumta’lim maktabi, Karmana tumani 2-son umumta’lim maktabi, Qiziltepa tumani 4-son umumta’lim maktabi va Xatirchi tumani 20-son umumta’lim maktablariga AKT vazirligi tomonidan 64 dona zamonaviy kompyuter qurilmalari (monobloklar) yetkazib berildi.
Ushbu monobloklar Vazirlikning Navoiy viloyati hududiy boshqarmasi, “Telecom Innovations” qo‘shma korxonasi hamda “O‘zimpeksaloqa” MCHJ rahbar-xodimlari tomonidan  maktab direktorlariga topshirildi.

• Новые IT-школы в Навоийской области обеспечены компьютерной техникой
В Навоийской области специализированным школам с углубленным изучением информатики и информационных технологий, создаваемым в 2021/2022 учебном году, передана компьютерная техника.
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-4851, ряду школ в Навоийской области, создаваемым в 2021/2022 учебном году, передана компьютерная техника, а именно: школе №8 в Зарафшанском районе, школе №2 в Карманинском районе, школе №4 в Кизилтепинском районе, школе №20 в Хатырчинском районе передано 64 компьютера (моноблока).
Компьютерная техника передана территориальным управлением Министерства по Навоийской области, совместным предприятием «Telecom Innovations» и ООО «O‘zimpeksaloqa» руководству школ.