• “O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlariga 30 yil” esdalik nishoni bilan AKT vazirligi xodimlari taqdirlandi
18.01.2022
Bugun, 18-yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 30 yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan mudofaa qudratini mustahkamlash va Qurolli Kuchlarni barpo etishda salmoqli hissa qo‘shgan AKT vazirligining bir qator xodimlari “O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlariga 30 yil” esdalik nishoni bilan taqdirlandi.
Taqdirlash marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Shermatov ishtirok etdi. “O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlariga 30 yil” esdalik nishonlari Mudofaa vazirligi ma’sullari tomonidan taqdim etildi.
Shuni alohida ta’kidlashimiz kerak, bugungi kunda O‘zbekistonda tashkil etilgan noyob tizim – harbiy-maʼmuriy sektorlar joylardagi davlat hokimiyati organlarini mamlakatimiz mudofaa qudratini mustahkamlashga faol jalb etish uchun imkon berib kelmoqda. Bu esa, o‘z navbatida, Хalq va armiya – bir tan-u bir jondir” degan ulug‘ g‘oyani amalda taʼminlashga xizmat qilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh Qo‘mondoni Shavkat Mirziyoyev boshchiligida amalga oshirilayotgan saʼy-harakatlar natijasida O‘zbekiston Qurolli Kuchlari respublikamiz mustaqilligi, xalqimizning tinch va osoyishta hayotini ishonchli himoya qilishning chinakam kafolati bo‘lib kelmoqda.
“O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlariga 30 yil” esdalik nishoni bilan taqdirlanganlar ro‘yxati.
Jamol Tilloyevich Maxsudov – Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari;
Nazirjon Nabidjonovich Xasanov – “O‘zbektelekom” AK bosh direktori;
Jaxongir Abduxakimovich Aripov – “O‘zbektelekom” AK bosh direktorining birinchi o‘rinbosari;
Mardan Jaxangirovich Berdiklichev – “O‘zbektelekom” AK bosh direktorining o‘rinbosari;
Davron Xayatovich Djabarov – Toshkent shahar telefon tarmog‘i Filiali direktorining birinchi o‘rinbosari;
Maxsum Mubashirovich Maxmudov – “ Unicon.uz” – Fan texnika va marketing tadqiqotlari markazi davlat unitar korxonasi direktori;
Emil Ildarovich Gimranov – “Yagona integrator – “UZINFOCOM” MCHJ bosh direktori;
Zarina Rustamovna Yuldasheva – “Yagona integrator – “UZINFOCOM” MCHJ tahlil va loyiha hujjatlarini ishlab chiqish bo‘limi boshlig‘i.

Сегодня, 18 января, ряд сотрудников Министерства ИКТ награждены памятным знаком «Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 30 йил» в связи с 30-летием Вооруженных Сил Республики Узбекистан и 14 января – Днем защитника Родины, а также за весомый вклад в дело укрепления оборонного потенциала и создания Вооруженных Сил Республики Узбекистан.
В церемонии награждения принял участие Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Шерматов. Памятные знаки «Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 30 йил» были предоставлены Министерством обороны.
Следует отметить, что сегодня в республике создана уникальная система военно-административных секторов, позволившая повысить роль органов государственной власти на местах в укреплении обороноспособности страны. Это, в свою очередь, дает возможность практически обеспечить великую идею «Народ и армия – едины».
В результате предпринимаемых мер со стороны Президента Республики Узбекистан Верховного Главнокомандующего Вооруженными Силами Шавката Мирзиёева Вооруженные силы Узбекистана становятся надежным гарантом независимости нашей Родины, мирной и благополучной жизни народа.
Список награжденных памятным знаком «Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларига 30 йил».
Махсудов Жамол Тиллоевич – заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций;
Хасанов Назиржон Набиджонович – генеральный директор АК «O‘zbektelekom»;
Арипов Жахонгир Абдухакимович – первый заместитель генерального директора АК «O‘zbektelekom»;
Бердикличев Мардан Жахангирович – заместитель генерального директора АК «O‘zbektelekom»;
Джабаров Даврон Хаятович – первый заместитель директора филиала Ташкентской городской телефонной сети (ТШТТ) АК «O‘zbektelekom»;
Махмудов Махсум Мубаширович – директор Центра научно-технических и маркетинговых исследований UNICON.UZ - ГУП «UNICON.UZ»;
Гимранов Эмиль Илдарович – генеральный директор ООО «Единый интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем UZINFOCOM»;
Юлдашева Зарина Рустамовна – руководитель отдела по анализу и разработке проектных документов ООО «UZINFOCOM».