• TATU Urganch filialida “Erasmus+” dasturi bo‘yicha seminar o‘tkazildi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universtiteti Urganch filialida “Erasmus+” dasturining axborot va uslubiy seminari bo‘lib o‘tdi.
Seminarda “Erasmus+” Milliy offisi koordinatori A. Abduraxmanova, expert K.Baxadirov, Oliy ta’lim bo'yicha ekspertlar Milliy guruhining a'zolari tomonidan dasturning yo‘nalishlari, loyihalarni yozish va topshirish tartibi, hozirgi kunda muvaffaqiyatli amalga oshirilgan loyihalar tajribasi, 2022-yilgi ustuvor yo‘nalishlar to‘g‘risida ma’ruza va taqdimotlar o‘tkazildi.
Tadbirda Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Urganch filiali, Urganch davlat universtiteti, Toshkent tibbiyot akademiyasi Urganch filiali professor-o‘qituvchilari va magistrant talabalari ishtirok etishdi. Ushbu tadbir o‘zaro muloqot va tajriba almashish, universitetlararo hamkorlikni kengaytirishda muhim qadam hisoblanadi.

• В Ургенчском филиале ТУИТ состоялся семинар по программе Erasmus+
В Ургенчском филиале Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прошел информационно-методический семинар по программе Erasmus+.
На семинаре координатор Национального офиса программы Erasmus+ А. Абдурахмонова, эксперт К. Бахадиров, члены Национальной группы экспертов по высшему образованию выступили с докладами и презентациями о направлениях программы Erasmus+, порядке подготовки и сдачи проектов, опыте успешных проектов, приоритетных направлениях на 2022-й год.
В мероприятии приняли участие преподаватели и студенты-магистранты Ургенчского филиала ТУИТ, Ургенчского государственного университета, Ургенчского филиала Ташкентской медицинской академии. Данное мероприятие стало важным шагом в деле установления диалога, обмена опытом, расширения сотрудничества между вузами.