• “ICT Fergana 2021” haftaligi bo‘lib o‘tmoqda
Fargʻona viloyati Raqamli texnologiyalar o‘quv  markazida “ICT FERGANA- 2021” axborot kommunikatsiya texnologiyalari haftaligi boʻlib oʻtmoqda.
Ushbu tadbir Fargʻona viloyat hokimligi, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarni rivojlantirish vazirligi Fargʻona viloyati hududiy boshqarmasi, IT Park Fargʻona filiali hamda bir qator IT kompaniya va tashkilotlar hamkorligida tashkil qilinmoqda.
Haftalik doirasida “Hackathon” musobaqasi va “Ideathon” gʻoyalar tanlovi hamda boʻsh ish oʻrinlari yarmarkasini oʻtkazish rejalashtirilgan. Joriy yilning 25-dekabr kuni gʻoliblarni taqdirlash marosimi boʻlib oʻtadi.

• Проходит Неделя «ICT Fergana 2021»
В Учебном центре цифровых технологий в Ферганской области проходит Неделя информационно-коммуникационных технологий «ICT Fergana 2021».
Мероприятие было организовано территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Ферганской области в сотрудничестве с хокимиятом Ферганской области, Ферганским филиалом IT Park, рядом IT-компаний и организаций.
В рамках недели 21 декабря состоятся хакатон и конкурс стартап-проектов Ideathon.
22 декабря будут организованы выставка робототехники, 24 декабря – соревнование по киберспорту и ярмарка вакансий.
Неделя информационно-коммуникационных технологий «ICT Fergana 2021» завершится 25 декабря церемонией награждения победителей.