• TATU Urganch filiali talabasi “O’zbekiston uchun 100 g’oya” loyihasining g’olibi bo‘ldi
“O‘zbekiston yoshlari forumi – 2021” oyligi doirasida Toshkent shahridagi Innovatsion o‘quv va ishlab chiqarish texnoparkida “O‘zbekiston uchun 100 g‘oya” loyihasining final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Unda Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari univeristeti Urganch filiali talabasi va IT Park Xorazm filiali Startap loyihalar menejeri Sevara Polvonova “O’zbekiston uchun 100 g’oya” loyihasining final bosqichida g’olib deb topildi.
Shu bilan birga “O’zbekistonning eng ilg’or TOP 100 yoshlari” qatoridan joy olib, pul mukofotlari, diplom va esdalik sovg’alar bilan taqdirlandi.

• Студентка Ургенчского филиала ТУИТ стала победителем проекта «100 идей для Узбекистана»
В рамках месячника «Форум молодежи Узбекистана-2021» в Инновационном учебно-производственном технопарке в Ташкенте прошел финальный этап проекта «100 идей для Узбекистана».
Победителем проекта стала студентка Ургенчского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и менеджер стартап-проектов Хорезмского филиала IT Park Севара Полвонова.
Вместе с этим, она также вошла в «Топ-100 передовых представителей молодежи Узбекистана» и была награждена денежным призом, дипломом и памятными подарками.