• AKT vazirligi rahbariyati Aloqa sohasida mintaqaviy hamdo’stlikning 30 yilligiga bag‘ishlangan tantanali konferensiyada ishtirok etdi
Bugun, 17-dekabr kuni Aloqa sohasida mintaqaviy hamdo‘stlikning aloqa ma’muriyatlari boshliqlarning ishtirokida tantanali videokonferensiya bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari Oleg Pekos ishtirok etdi.
Tantanali videokonferensiyani Aloqa sohasida mintaqaviy hamdo’stlikning aloqa ma’muriyatlari boshliqlari Kengashining raisi, Rossiya Federatsiyasining Raqamli rivojlanish, aloqa va ommaviy kommunikatsiyalar vaziri Maksut Shadayev ochib berdi. Hamdo‘stlik raisi ta’kidlaganidek, Aloqa sohasida mintaqaviy hamdo‘stlik xalqaro maydonda obro‘ qozonib, mintaqaviy tashkilot sifatida Xalqaro Elektr Aloqa Ittifoqi va Umumjahon Pochta Ittifoqi tomonidan tan olingan.
Tantanali tadbir doirasida hamdo‘stlikning 30 yil ichida amalga oshirilgan faoliyati natijalari, yaqin oradagi istiqbollari bo‘yicha strategik yo‘nalishlar muhokama qilindi.
Tadbir yakunida Aloqa sohasida mintaqaviy hamdo‘stligining  a’zo davlatlarining aloqa ma’muriyatlari boshliqlari barcha qiziqish bildirgan davlat va xalqaro tashkilotlar bilan konstruktiv hamkorlik olib borishga tayyorligini bildirdi.

• Руководство Министерства ИКТ приняло участие в торжественной конференции в честь 30-летия РСС
Сегодня, 17 декабря, состоялась торжественная видеоконференция с участием глав администраций связи Регионального содружества в области связи, приуроченная к 30-летию организации.
В мероприятии принял участие первый заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Олег Пекось.
Открыл торжественную видеоконференцию председатель Совета глав администраций связи РСС, Министр цифрового развития, связи и массовых коммуникаций Российской Федерации Максут Шадаев. Как отметил глава Содружества, сегодня Региональное содружество в области связи пользуется заслуженным международным авторитетом. Оно признано в Международном Союзе Электросвязи (МСЭ) и Всемирном Почтовом Союзе (ВПС) в качестве региональной организации.
В рамках торжественного мероприятия подведены 30-летней деятельности РСС, состоялся обмен мнениями по стратегическим направлениям деятельности на ближайшую перспективу.
В заключение все главы администраций связи стран-участников Регионального содружества в области выразили готовность к конструктивному взаимодействию со всеми заинтересованными странами и международными организациями.