• O‘zbekiston va Qirg‘iziston: AKT sohasidagi hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Bugun, 17-dekabr kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Qirg‘iziston Respublikasi delegatsiyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o‘rinbosari J. Maxsudov ishtirok etdi.
Uchrashuv chog‘ida ikki davlatlar o‘rtasida AKT sohasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalari ko‘rib chiqildi.
Yig'ilishda, O‘zbekiston va Qirg‘iziston davlatlari o‘rtasida AKT sohasidagi hamkorlik istiqbollarga ega bo‘lishi ta‘kidlandi. Tomonlar axborot texnologiyalari sohasida Oʻzbekiston va Qirg‘iziston oʻrtasida hamkorlikni yanada rivojlantirish boʻyicha ulkan salohiyat mavjudligini hamda bu borada barcha imkoniyatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

• Узбекистан-Кыргызстан: обсуждены перспективные направления сотрудничества
Сегодня, 17 декабря, в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с представителями делегации Кыргызской Республики.
На встрече принял участие заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Ж. Махсудов.
В ходе встречи обсуждены вопросы укрепления дальнейшего сотрудничества между двумя странами в сфере ИКТ, в том числе в рамках телекоммуникационной сферы.
Как было отмечено на встрече, развитие сотрудничества между Узбекистаном и Кыргызстаном в сфере ИКТ имеет перспективы. Стороны отметили большой потенциал для развития сотрудничества между Узбекистаном и Кыргызстаном в области информационных технологий и выразили готовность мобилизовать все усилия для дальнейшего их развития.