• “UZTELECOM” jamoasi voleybol bo‘yicha O‘zbekiston kubogini qo‘lga kiritdi
Qoraqalpog‘iston Respublikasining Nukus shahrida erkaklar jamoalari o‘rtasida voleybol bo‘yicha O‘zbekiston kubogi uchun XXVIII chempionat bo‘lib o‘tdi. Mazkur musobaqada “UZTELECOM” (“O‘zbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasi) jamoasi yana bir g‘olib chiqib, voleybol bo‘yicha O‘zbekiston kubogi sohibiga aylandi.
Yurtimizda jismoniy tarbiya va sportni ommalashtirish, aholi, ayniqsa, yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, xalqaro sport maydonlarida yurtimiz sharafini munosib himoya qilish maqsadida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda. Davlatimiz rahbari tomonidan ilgari surilgan Beshta muhim tashabbusdan biri aynan ushbu yo‘nalishga qaratilgan.
O‘z navbatida, “O‘zbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasi tomonidan faol va iqtidorli ishchilarni, ayniqsa, yoshlarni aniqlash maqsadida vaqti-vaqti bilan turli ko‘rik-tanlovlar, madaniy-ma’naviy, sport-intellektual tadbirlar o‘tkazib kelinmoqda, ular turli musobaqa va ko‘rik-tanlovlarda ishtirok etib kelishmoqda. “UZTELECOM” jamoasining voleybol bo‘yicha erkaklar jamoalari o‘rtasida O‘zbekiston kubogi uchun o‘tkazilgan XXVIII chempionatida ishtirok etishi ana shunday qadamlardan biri bo‘ldi. Ushbu musobaqala 1992-yildan boshlab har yili o‘tkazib kelinadi.
Musobaqa yakunlariga ko‘ra, uchinchi o‘rinni ikki jamoa – MHSK (O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi) va “Buvayda tadbirkor” (Farg‘ona viloyati) jamoalari egalladi. Kumush medal OKMK jamoasi (Olmaliq shahri)ga nasib qildi.

• Команда «UZTELECOM» выиграла Кубок Узбекистана по волейболу
В городе Нукус Республики Каракалпакстан состоялся XXVIII Чемпионат по волейболу среди мужских команд за Кубок Узбекистана. Победителем соревнования вновь стала команда «UZTELECOM» (Акционерная компания «O‘zbektelekom»), защитив тем самым свой титул обладателя Кубка Узбекистана по волейболу.
В целях популяризации физической культуры и спорта, пропаганды здорового образа жизни среди населения, особенно среди молодежи, достойного представления страны на международных спортивных аренах в регионах Узбекистана осуществляется широкомасштабная работа. На эту сферу направлена одна из Пяти важных инициатив, выдвинутых главой страны.
В свою очередь, акционерной компанией «O‘zbektelekom» в целях выявления представителей активных и талантливых работников, особенно молодежи, периодически проводятся различные конкурсы, культурные, духовно-просветительские, спортивные и интеллектуальные мероприятия, организуется их участие в различных турнирах и конкурсах. Очередным таким шагом стало участие команды «UZTELECOM» в XXVIII Чемпионате по волейболу среди мужских команд за Кубок Узбекистана. Данное соревнование проводится с 1992 года.
По итогам турнира третье место заняли две команды – «ЦСКА» (Министерство обороны Республики Узбекистан) и «Бувайда тадбиркор» (Ферганская область). Серебро досталось команде АГМК (город Алмалык).