• Xorazmda yoshlar uchun IT-sohasida mahorat darslari o‘tkazildi
Xorazm viloyatida “O‘zbekiston yoshlari forumi – 2021” haftaligi doirasida IT-sohasida mahorat darslari va uchrashuvlar tashkil etildi. Ushbu mahorat darslari va uchrashuvlar yoshlarni IT-sohasiga qiziqtirish va jalb etish maqsadida o‘tkazildi.
Tashkil etilgan mahorat darslari va uchrashuvda Rossiyaning "Mail.ru group" kompaniyasi injener-dasturchisi, dasturchilik sohasida 10 yillik tajribaga ega Temurbek Yusupov, IT-park rezidenti hisoblangan AQSh, Buyuk Britaniya, Kanada davlatlaridagi IT-korxonalari bilan hamkorlikda faoliyat yuritayotgan korxona rahbari Behruzbek Boltayev hamda  “DATA” o‘quv markazi asoschisi va tadbirkor Shaxzodbek Sabirovlar ishtirok etdilar.
Tadbirda ishtirok etgan IT-sohasining yetuk mutaxassislari o‘zlarining tajribalari, hayot yo‘llari va bugungi kundagi erishgan natijalari bilan o‘rtoqlashdilar.

• В Хорезмской области были проведены мастер-классы по ИКТ
В Хорезмской области в рамках недели «Форум молодежи Узбекистана – 2021» были организованы мастер-классы и встречи по ИКТ. Основная цель их проведения – популяризация среди молодежи и их привлечение в сферу ИКТ.
В организованных мастер-классах и встречах приняли участие инженер-программист компании «Mail.ru group» с десятилетним стажем Темурбек Юсупов, руководитель компании-резидента IT Park, сотрудничающей с США, Великобританией, Канаде Бехрузбек Болтаев, основатель и предприниматель учебного центра «DATA» Шахзодбек Сабиров.
Принявшие участие в мероприятии ведущие специалисты IT-сферы поделились своим опытом, рассказали о своем жизненном и профессиональном пути и достигнутых результатах.