• Dasturchi bo‘lib to‘rt ming dollargacha pul topish mumkin
Uning faoliyati, IT sohasida muvaffaqiyatga erishayotgan va malakali yosh frilanser dasturchilarning mehnat faoliyatlari, yutuqlari, bilim va malakalarini ushbu sohaga kirib kelayotgan yoshlarga na’muna sifatida ko‘rsatish mumkin. Akmal Qilichbekov dasturchi bo‘lib to‘rt ming dollargacha pul topish mumkinligini aytdi.
Suhbat davomida IT sohasida 6 yillik ish tajribasiga ega loyiha mehmoni Akmaljon o‘zining sohasiga kirib kelishi tarixi, SAP kompaniyasi va uning tizimlari, SAP dasturchisi bo‘lish imkoniyatlari va o‘ziga hos qiyinchiliklari, SAP tizimining IT biznesdagi o‘rni to‘g‘risida o‘z bilimlari bilan o‘rtoqlashdi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilar o‘zlarining qiziqtirgan savollariga bevosita javob oldilar, shuningdek, qiziqarli interaktiv o‘yinlarda qatnashdilar. Faol ishtirok etgan yoshlarga loyiha mehmoni va tashkilotchilar tomonidan tayyorlangan estalik sovg‘alari ulashildi. Loyihada 70 nafar Andijon yoshlari ishtirok etdilar.

• Можно зарабатывать до 4 тысяч долларов в качестве программиста
Первым гостем проекта стал один из опытных специалистов в IT-сфере, наш соотечественник Акмалжон Киличбеков – фуллстак-программист, работающий в компании SAP с 2018 года в качестве привлеченного BPO-специалиста.
Его деятельность и достижения, как и многих других молодых, но уже опытных фрилансеров, добивающихся серьёзных успехов в IT-отрасли, может быть примером для тех, кто только делает первые шаги в этой сфере. Как отметил Акмалжон Киличбеков, можно зарабатывать до 4 тысяч долларов в качестве программиста.
Гость проекта, работающий в этой сфере уже порядка шести лет, рассказал об истории вхождения в эту сферу, о компании SAP и его системах, возможностях и сложностях работы SAP-программиста, роли системы в IT-бизнесе.
В ходе встречи участники получили ответы на интересующие их вопросы, приняли участие в интересных интерактивных играх. Наиболее активным участникам были вручены памятные подарки со стороны гостей и организаторов проекта.