• TATU Urganch filiali talabasi dzyudo bo‘yicha Osiyo chempioni bo‘ldi
Joriy yilning 2-5-dekabr kunlari Bayrut shahrida (Livan) dyuzdo sport turi bo‘yicha yoshlar o‘rtasida Osiyo va Okeaniya chempionati bo‘lib o‘tdi. Unda Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Urganch filiali talabasi Irisxon Qurbonboeva muvaffaqiyatli ishtirok etib, 78 kg toifasida oltin medalni qo‘lga kiritdi va Osiyo chempioni bo‘ldi.
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi chempionni va uning murabbiyl-ustozlari, ota-onasi va barcha universitet jamoasini g‘alaba bilan samimiy tabriklaydi.

• Студентка Ургенчского филиала ТУИТ стала чемпионом Азии по дзюдо
2-5 декабря текущего года в городе Бейрут (Ливан) прошел молодежный чемпионат Азии и Океании по дзюдо. В данном соревновании приняла участие студентка Ургенчского филиала Ташкенского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Ирисхон Курбонбоева, которая одержала победу и выиграла «золото» в категории до 78 кг.
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций искренне поздравляет чемпиона, ее наставников, родителей и весь коллектив университета с этой победой.