• Nukus shahrida yoshlar uchun seminar tashkil etildi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Nukus filialida startap loyihalarga qiziquvchi yoshlar uchun seminar o'tkazildi.
Seminar davomida IT Park Qoraqalpog'iston Respublikasi filiali xodimlari - IT Parkning faoliyati, tez fursatda Nukus shahrida ochiladigan yangi Inkubatsiya markazi, “Bir million dasturchi” loyihasi bo'yicha yangiliklar bilan tanishtirdi.
Shu bilan birga, "Data Biznes Control" kompaniyasi vakillari tomonidan biznesni avtomatlashtirish, CRM, ERP, WMS tizimlarining faoliyati uchun dasturiy ta'minotni ishlab chiqish bo‘yicha taqdimot qilindi.

• В Нукусе был организован семинар для молодежи
В Нукусском филиале Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий был организован семинар для молодежи, интересующейся стартап-проектами.
В ходе семинара сотрудники филиала IT Park в Республике Каракалпакстан ознакомили участников с деятельностью технопарка, планируемом в скором времени к открытию инкубационном центре в Нукусе, проекте «Один миллион программистов».
Вместе с этим, представители компании «Data Biznes Control» провели презентации об автоматизации бизнеса, разработке программного обеспечения для CRM-, ERP- и WMS-систем.