• TATU Urganch filiali o‘qituvchisi innovatsion loyihalar tanlovida g‘oliblikni qo‘lga kiritdi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Urganch filiali “Gumanitar va ijtimoiy fanlar” kafedrasi dotsenti Iroda Xajiyeva Innovatsion rivojlanish vazirligi tomonidan e’lon qilingan “Olima ayollar grantlari” innovatsion loyihalar tanlovida ishtirok etib, g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Ushbu tanlovda TATU Urganch filiali dotsenti “Haft shuaro” majmuasini o`rganish orqali XIX asr Xorazm vohasining  milliy-ma`naviy merosini tadqiq qilish va (o`zbek, rus, ingliz tillarida) elektron ilovasini yaratish” mavzusidagi amaliy ilmiy-tadqiqot loyihasi bilan qatnashdi.
Loyihaning maqsadi - “Haft shuaro” majmuasi tahlili asosida XX asr boshidagi Xorazm adabiy muhitining asosiy xususiyatlarini va shoirlar asarlarining  adabiy muhitdagi o`rnini  tadqiq etishdan iborat bo‘lib,  o`zbek, rus, ingliz tillarida elektron platformani yaratishdir.
G‘olib deb topilgan loyihani amalga oshirish uchun Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi tomonidan 654 million soʻm mablagʻ ajratildi.

• Преподаватель Ургенчского филиала ТУИТ одержал победу в конкурсе инновационных проектов
Доцент кафедры «Гуманитарных и социальных наук» Ургенчского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Ирода Хаджиева одержала победу в конкурсе инновационных проектов «Гранты для ученых-женщин», проводимом Министерством инновационного развития.
Доцент Ургенчского филиала ТУИТ приняла участие в данном конкурсе со своей научно-исследовательской работой «Изучение национально-культурного наследия Хорезмского оазиса периода XIX века путем изучения комплекса «Хафт шуаро» и создание электронного приложения на узбекском, русском и английском языках».
Цель проекта — на основе анализа комплекса «Хафт шуаро» изучить литературную среду Хорезма и роль произведений поэтов в литературной среде, создание электронной платформы на узбекском, русском и английском языках.
Победителю конкурса для реализации проекта Министерством инновационного развития Республики Узбекистан выделяется 654 миллионов сумов.