• ZTE kompaniyasi rahbariyati bilan qator loyihalar muhokama qilindi
Bugun, 2-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov “ZTE Investment” MChJ rahbariyati bilan uchrashdi.
Uchrashuv doirasida tomonlar ZTE kompaniyasi ishtirokida AKT sohasidagi amalga oshirilayotgan loyihalar, xususan Oʻzbekiston telekommunikatsiya infratuzilmasini takomillashtirish, mobil aloqa tarmoqlarini modernizatsiya qilish, IP televideniyeni rivojlantirishga yoʻnaltirilgan loyihalarni muhokama qildi.
Uchrashuvda ta’kidlaganidek, bugungi kunda Respublikamizda AKT bozorining ishtirokchilari, jumladan telekommunikatsiya sohasida ham faoliyat olib borayotganlar uchun keng imkoniyatlar yaratilmoqda.
O‘z navbatida, ZTE kompaniyasining vakillari kelgusida AKT sohasida ilg‘or texnologiyalarni joriy etish va malakali mutaxassislarni tayyorlashga yo‘naltirilgan dolzarb va yirik loyihalarda ishtirok etishga tayyor ekanligini bildirdi.

• Обсужден ряд проектов с руководством компании ZTE
Сегодня, 2 декабря Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Шерзод Шерматов провел встречу с руководством ООО «ZTE Investment».
В рамках встречи стороны обсудили ход реализации текущих проектов с участием компании ZTE, направленных на совершенствование телекоммуникационной инфраструктуры, модернизацию мобильных сетей, развитие IP-телевидения.
Как было отмечено, сегодня в республике создаются широкие возможности для участников ИКТ-рынка, в том числе осуществляющих свою деятельность в сфере телекоммуникаций.
В свою очередь, представители компании ZTE выразили готовность к дальнейшему участию в актуальных и масштабных проектах, направленных на внедрение передовых технологий в сфере ИКТ, подготовку квалифицированных специалистов.