• Qashqadaryo viloyati Shahrisabz tumanida Raqamli texnologiyalar o'quv markazi o‘z faoliyatini boshladi
Qashqadaryo viloyati Shahrisabz tumanida Raqamli texnologiyalar o'quv markazi o‘z ishini boshladi.
Mazkur o‘quv markazi ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Qashqadaryo viloyati hududiy boshqarmasi, Shahrisabz tumani hokimligi rahbar va xodimlari ishtirok etdi.
Markazda aholi, tuman yoshlari hamda davlat boshqaruv organlari xodimlari axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishida bilim va ko‘nikmalarini oshirishlari uchun barcha shart-sharoitlar yaratilgan.
Shahrisabz tumanidagi Raqamli texnologiyalar o‘quv markaziga kelgan yoshlar bu yerdagi shart-sharoitlar bilan tanishib, yaratilgan bu imkoniyatlardan unumli foydalanib kelajakda yetuk dasturchilar va mutaxassislar bo‘lishlarini mamnuniyat bilan so‘zlashdi.

• В Шахрисабзском районе Кашкадарьинской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий
В Шахрисабзском районе Кашкадарьинской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий.
В церемонии открытия учебного центра приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Кашкадарьинской области, хокимията Шахрисабзского района, а также местная молодежь.
В учебном центре созданы все условия для молодежи, населения и сотрудников органов государственного управления по повышению знаний и навыков в области информационно-коммуникационных технологий.
Посетившая данный учебный центр молодежь ознакомилась с созданными здесь условиями и выразила желание в дальнейшем успешно освоить знания и навыки в сфере ИКТ и стать квалифицированными IT-специалистами и программистами.