• AKT vaziri Davlat tashkilotlari ma’lumotlar bazasi infratuzilmasini kengaytirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlarni jadallashtirish bo‘yicha topshiriqlar berdi
Bugun Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Shermatov Elektron hukumat loyihalarini boshqarish markazining Elektron hukumat tizimlarini rivojlantirish maqsadida qurilayotgan obyektidagi qurilishlarning holati va taqdimoti bilan tanishdi.
Taqdimot davomida AKT vaziri olib borilayotgan ishlar bo‘yicha o‘z takliflarini berdi.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Shermatov Elektron hukumat loyihalarini boshqarish markazi faoliyati va xodimlar uchun yaratilgan sharoitlar, amalga oshirilgan ishlar va yaqin muddatga mo‘ljallangan loyihalari taqdimoti bilan tanishgan edi.

• Министр ИКТ дал поручения ускорить работу по расширению инфраструктуры Базы данных государственных организаций
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Шерматов ознакомился со строительными работами на объекте Центра управления проектами электронного правительства, возводимого c целью развития электронного правительства.
В ходе презентации Министр ИКТ высказал свои предложения по реализуемым мерам в этом направлении.
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Шерматов также ознакомился с деятельностью Центра управления проектами электронного правительства, созданными условиями для сотрудников, осуществляемой работой и проектами на ближайшую перспективу.