Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti va IT Park rezidenti “ZIP24” o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Memorandumning asosiy maqsadi yosh mutaxassislarni axborot texnologiyalarini tatbiq etishda qo‘llab-quvvatlash, dolzarb yo‘nalishlar bo‘yicha qo‘shma loyihalar, tadbirlar va mahorat darslarni o'tkazish hamda talabalarni rezidentning loyihalariga jalb qilish.
Memorandum imzolanishi munosabati bilan o‘tkazilgan tadbirda universitet rektori Baxtiyor Mahkamov, “ZIP24” kompaniyasi asoschisi Muzaffar Qoraboyev hamda universitet professor-o‘qituvchilari va talabalari ishtirok etdi.
Mazkur memorandum universitet talabalariga oʻz gʻoya va startap loyhalarini amalga oshirishni, ularni ishga tushirish uchun mablagʻ olish imkoniyatini beradi.

• ТУИТ подписал меморандум о сотрудничестве с резидентом IT Park
Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий подписал меморандум о сотрудничестве с резидентом IT Park «ZIP24».
Основная цель меморандума — поддержка молодых специалистов в сфере применения информационных технологий, организация совместных проектов, мероприятий и мастер-классов по актуальным направлениям, привлечение студентов к участию в проектах резидента.
В мероприятии по случаю подписания меморандума приняли участие ректор университета Бахтиёр Махкамов, основатель компании «ZIP24» Музаффар Карабаев, ректор , преподаватели и студенты вуза.
Подписание меморандума между «ZIP24» и Ташкентским университетом информационных технологий Мухаммада ал-Хоразмий даст возможность студентам вуза воплотить свои идеи и стартап-проекты, получить финансирование на их запуск.