• Farg‘ona viloyati O‘zbekiston tumanida sayyor qabul bo‘lib o‘tdi
Farg‘ona viloyati O‘zbekiston tumanida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabulda O‘zbekiston Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Markaziy apparati, Vazirlikning Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi, tizimidagi korxona va tashkilotlarning viloyat bo‘linmalari rahbar va mas’ul xodimlari hamda tumani aholi vakillari ishtirok etishdi.
O‘tkazilgan sayyor qabulda O‘zbekiston tumanida istiqomat qiluvchi jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari o‘rganib chiqildi. Vazirlik faoliyatidan kelib chiqib, aholi vakillari telekommunikatsiya xizmatlari, pochta, mobil aloqa hamda IT-ta’lim yo‘nalishlari bilan bog‘liq savollariga javob olib, yangiliklar bilan tanishdilar.
Mazkur sayyor qabulda ko‘tarilgan barcha muammo va masalalar yuzasidan Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan soha tizimidagi mas’ul shaxslarga o‘rganib chiqib ularni hal etish bo‘yicha tegishli topshiriqlar berildi.

• В Узбекистанском районе Ферганской области прошел выездной прием
В Узбекистанском районе Ферганской области Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций был проведен выездной прием.
В выездном приеме приняли участие руководители и сотрудники Центрального аппарата Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций, территориального управления Министерства по Ферганской области, областных подразделений предприятий и организаций, а также жители района.
В выездном приеме были изучены обращения физических и юридических лиц. Были даны ответы на обращения граждан по вопросам оказания телекоммуникационных, почтовых, мобильных услуг, а также IT-образования.
По поступившим обращениям были даны поручения ответственным лицам по изучению и разрешению поднятых вопросов и проблем.