Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Qarshi filialida IT inkubatsiya markazining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Qashqadaryo viloyati hududiy boshqarmasi rahbar va xodimlari, universitetning professor-o‘qituvchilari hamda yoshlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida iqtidorli talaba-yoshlar va professor-o‘qituvchilarning ilmiy ishlanmalari, startap loyihalari taqdimoti o‘tkazildi.
Mazkur inkubatsiya markazida talabalar uchun turli musobaqa, tanlov, xakaton va seminarlar tashkil etishi rejalashtirilgan bo‘lib. Yoshlarga o‘zlarini axborot texnologiyalari sohasida tadbirkor sifatida namoyon etishlariga yordam beriladi.

• В Каршинском филиале ТУИТ открылся IT-инкубационный центр
В Каршинском филиале Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прошло торжественное открытие IT-инкубационного центра.
В церемонии открытия приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Кашкадарьинской области, профессорско-преподавательский состав университета и молодежь.
В ходе мероприятия состоялись презентации научных разработок и стартап-проектов со стороны преподавателей и студентов вуза.
В данном инкубационном центре намечается проводить различные соревнования, конкурсы, хакатоны и семинары для студентов. Здесь они будут иметь возможность реализовать свои предпринимательские навыки.