• Toshkent shahridagi Amity universitetida xalqaro ekspertlar ishtirokida seminar bo‘lib o‘tmoqda
Joriy yilning 15-19-noyabr kunlari Tohskent shahridagi Amity universitetida O‘zbekistonda raqamli transformatsiya, elektron hukumat reytingi va sun’iy intellekt masalalariga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tmoqda.
Mazkur seminar Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, BMT Taraqqiyot dasturi va Toshkent shahridagi Amity universiteti hamkorligida tashkil qilindi.
Mazkur seminar davlat va xo‘jalik boshqaruv organlarida sun’iy intellekt texnologiyalarini joriy etish va rivojlantirishga mas’ul 50 dan ortiq xodimlarning bilim va ko‘nikmalarini oshirishga qaratilgan.
Treningni o‘tkazish uchun Estoniya davlatining yetakchi “MindTitan” kompaniyasidan xalqaro ekspertlar guruhi taklif etilgan.
Ikki kunlik dastur davomida ishtirokchilar sun’iy intellekt haqida to‘liq ma’lumotga ega bo‘ladilar. Shu bilan birga, sun’iy intellekt loyihalarini qanday yozishni, loyihalarning texnik jihatlarini va muvaffaqiyatga erishish ehtimoli katta bo‘lgan loyihalarni jamiyatimizga tadbiq etishni o‘rganadilar.

• В Университете Амити в Ташкенте проходит семинар с участием международных экcпертов
15-19 ноября текущего года в Университете Амити в Ташкенте проходит семинар, посвященный вопросам цифровой трансформации, рейтинга электронного правительства и искусственного интеллекта в Узбекистане.
Данный семинар организован при совместном участии Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций, Программы развития ООН и Университета Амити в Ташкенте.
Основная цель мероприятия — повысить знания и навыки сотрудников органов государственного и хозяйственного управления, ответственных за развитие и внедрение технологий искусственного интеллекта.
Для участия в тренинге привлечены международные эксперты из «MindTitan» — одной из ведущих компаний в Эстонии.
В течение двух дней участники семинара получат подробную информацию о технологии искусственного интеллекта: изучат методику написания проектов по технологиям ИИ, их технические аспекты, внедрения наиболее актуальных и успешных проектов в рамках нашей страны.