• “StudentHack 2021” musobaqasi g‘oliblari aniqlandi
Toshkent shahridagi Amity universiteti hududida “BePro IT Academy” va Toshkent shahridagi Amity universiteti hamkorligida joriy yilning 12-14 noyabr kunlari mobaynida tashabbuskor yoshlar orasida “StudentHack 2021” xakaton musobaqasi bo‘lib o‘tdi.
Xakaton – IT-loyihalari yoki g‘oyalari bo‘lgan yoshlar va ulardan tuzilgan jamoalar uchun musobaqa bo‘lib, ushbu tadbirda malakali mutaxassislar ularni to‘liq prototipga aylantirishda ko‘maklashadi.
"StudentHack 2021" musobaqasi talabalarni qo‘llab-quvvatlash, IT loyihalar ustida ishlash, malakali mutaxassislar bilan chuqur aloqa o‘rnatish, bilim va tajriba almashish maqsadida o'tkazildi.
Musobaqa juda ham qizg‘in va ko‘tarinki kayfiyatda bo‘lib o‘tdi. Musobaqada talabalar yakka holda va jamoa tuzgan holda ishtirok etishdi. 38 nafar jamoa gʻoyalar ustida ishlab, ularni taqdim etishdi.

• Объявлены победители конкурса «StudentHack 2021»
12-14 ноября этого года в сотрудничестве IT-академии BePro и Университета Амити в Ташкенте на территории вуза был проведен хакатон «StudentHack 2021» среди инициативной молодежи.
Хакатон - это соревнование для молодых людей и их команд с IT-проектами или идеями, в рамках которого квалифицированные специалисты оказывают им поддержку по превращению проекта в полноценный прототип.
Хакатон «StudentHack 2021» был организован для обеспечения поддержки студентов в работе над IT-проектами, установления тесных контактов со специалистами для обмена знаниями и опытом.
Соревнование прошло на высоком уровне. Студенты участвовали в конкурсе как индивидуально, так и в командах. 38 команд работали над идеями и представили их вниманию жюри.