• Farg‘ona viloyatida pochta xodimlari uchun o‘quv seminari tashkil etildi
Olis va chekka hududlardagi pochta aloqa bo‘limlarida davlat xizmatlarini ko‘rsatilishini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida Farg‘ona viloyatida “O‘zbekiston Pochtasi” AJ Farg‘ona filiali xodimlariga o‘quv seminari o‘tkazildi.
Seminar Vazirlikning Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi va Davlat xizmatlari markazi Farg‘ona viloyati boshqarmasi tashabbusi bilan tashkil etildi.
Mashg'ulot Marg‘ilon shahrida joylashgan IT Park filialida bo‘lib o‘tdi. Seminar davomida hududlarda davlat xizmatlarini ko‘rsatish va aholi talabiga asosan xizmat turlarini kengaytirishni tashkil etish bo‘yicha tegishli tushuncha va takliflar berib o‘tildi.

• В Ферганской области был организован учебный семинар для сотрудников почты
С целью исполнения задач по налаживанию оказания государственных услуг в почтовых отделах, расположенных в отдаленных районах, в Ферганской области был проведен учебный семинар для работников Ферганского филиала АО «O‘zbekiston pochtasi».
Данный семинар был организован по инициативе территориального управления Министерства по Ферганской области и Ферганского областного управления Центра государственных услуг.
Занятие прошло в Маргиланском филиале IT Park. В ходе семинара была дана информация по оказанию госуслуг регионах и расширению их видов в соответствии с нуждами населения.