• Sirdaryo viloyatida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida ko‘chatlar ekildi
“Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Sirdaryo viloyati hududiy boshqarmasi hamda Vazirlik tizimidagi soha korxona va tashkilotlar rahbarlari va xodimlari tomonidan Guliston tumani “Yangi hayot” MFYda joylashgan Guliston radioteleuzatish stansiyasi hududiga 200 tup mevali daraxt ko‘chatlari o‘tkazildi.
Shuningdek, ushbu ko‘chat ekish aksiyasida soha korxona va tashkilotlari faol ishtirok etib, bugungi kunga qadar jami 800 dan ortiq turli xildagi manzarali va mevali daraxt ko‘chatlari ekildi.

• В Сырдарьинской области осуществлены работы в рамках национального проекта «Яшил макон»
В рамках национального проекта «Яшил макон» руководителями и сотрудниками территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Сырдарьинской области и подведомственных предприятий и организаций было высажено 200 фруктовых деревьев на территории Гулистанской радиотелевещательной станции, расположенной в махалле «Янги хает» в Гулистанском районе.
Также в данной акции активное участие принимают подведомственные предприятия и организации. К настоящему времени уже высажено более 800 декоративных и фруктовых деревьев.