• Samarqand viloyati Bulung‘ur tumanida sayyor qabul bo‘lib o‘tdi
Samarqand viloyati Bulung’ur tumanida O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan  sayyor qabul bo‘lib o‘tdi.
Ushbu sayyor qabulda aholi vakillari hamda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tizimidagi korxona va tashkilotlarning viloyat bo`linmalari rahbar va mas’ul xodimlari ishtirok etishdi.
Sayyor qabul ishtirokchilariga viloyatda shu jumladan, tumanda olib borilayotgan ishlar va kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan vazifalar to‘g‘risida maʼlumotlar berildi.
Аloqa va telekommunikatsiya, radio va televideniya, axborot texnologiyalari sohasida xizmatlar hajmi, sifati va narxi kabi masalalar yuzasidan  fuqarolardan kelib tushgan murojaatlar hal etilib, o‘rganish talab etiladigan murojaatlar nazoratga olindi va o‘rganib chiqish uchun tegishli tashkilotlarga topshiriqlar berildi.

• В Булунгурском районе Самаркандской области прошел выездной прием
В Булунгурском районе Самаркандской области территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Самаркандской области был проведен выездной прием.
В нем приняли участие жители района, а также руководители и ответственные сотрудники подведомственных предприятий и организаций.
Участникам выездного приема была дана информация о проводимой в районе работе и последующих задачах.
Также были приняты обращения от граждан по вопросам улучшения качества телекоммуникационных, радио-, телевизионных услуг. Требующие изучения обращения были взяты под контроль и переданы соответствующим организациям для дальнейшего изучения.