• Jizzax viloyati Mirzacho‘l tumanida sayyor qabul o‘tkazildi
Jizzax viloyati  Mirzacho’l tumanida jismoniy va yuridik shaxslar uchun O‘zbekiston Respublikasi Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Jizzax viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabul ishtirokchilariga viloyatda shu jumladan, tumanda olib borilayotgan ishlar va kelgusida amalga oshirilishi rejalashtirilgan vazifalar to‘g‘risida maʼlumot berildi.
Shuningdek, aloqa va telekommunikatsiya, radio va televideniya, axborot texnologiyalari sohasida xizmatlar hajmi, sifati va narxi kabi masalalar yuzasidan  fuqarolardan kelib tushgan murojaatlar hal etilib, o‘rganish talab etiladigan murojaatlar nazoratga olindi va o‘rganib chiqish uchun tegishli tashkilotlarga topshiriqlar berildi.

• В Мирзачульском районе Джизакской области прошел выездной прием
В Мирзачульском районе Джизакской области территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Джизакской области был организован выездной прием для физических и юридических лиц.
В выездном приеме приняли участие руководители областных подразделений подведомственных акционерных компаний, предприятий, организаций и учреждений, а также мобильных операторов.
В ходе выездного приема была дана информация о проводимой работе и дальнейших задачах.
Также в ходе приема были приняты обращения со стороны населения по вопросам оказания качественных и доступных телекоммуникационных, радио и телевизионных услуг. Обращения, требующие дальнейшего изучения, были взяты под контроль и переданы соответствующим организациям для их разрешения.