• Navoiy viloyatining bir qator tumanlarida sayyor qabullar bo‘lib o‘tdi
Navoiy viloyatining Zarafshon shahri, Uchquduq va Tomdi tumanlarida aholi va yuridik shaxslar uchun Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Navoiy viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan sayyor qabullar o‘tkazildi. Ushbu sayyor qabullarda 250 nafar  aholi va yuridik shaxs vakillari qatnashdi.
Sayyor qabullar davomida, vazirlik faoliyatidan kelib chiqib, aholi va tadbirkorlik subyektlari vakillarining telekommunikatsiya xizmatlari, pochta, televideniya, mobil aloqa hamda ta’lim yo‘nalishlari bilan bog‘liq murojaatlari tinglandi.
Mazkur sayyor qabullarda ko‘tarilgan masalalar yuzasidan soha tizimidagi mas’ul rahbarlarga tegishli muammolarni o‘rganib chiqib, ularni hal etish bo‘yicha ko’rsatma va topshiriqlar berildi.

• В ряде районов Навоийской области прошли выездные приемы
В городе Зарафшан, Учкудукском и Тамдынском районах Навоийской области территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Навоийской области был организован выездной прием для физических и юридических лиц. В нем приняли участие порядка 250 человек.
В ходе выездного приема были выслушаны обращения граждан по вопросам оказания телекоммуникационных, почтовых, телевизионных, мобильных услуг, а также в направлении IT-образования.
По итогам проведенных выездных приемов были даны поручения ответственным лицам по изучению и разрешению поступивших обращений.