• Sirdaryo viloyati TKTI Yangiyer filialida “Bir million dasturchi” loyihasi bo‘yicha seminar o‘tkazildi
08.11.2021
Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yangiyer filialida Xovos va Yangiyer tumanlari Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi ma’sul xodimlari tomonidan seminar o‘tkazildi.
Ushbu seminarda talabalarga “Bir million dasturchi” loyihasining asosiy maqsadi, bepul va sifatli onlayn masofaviy ta’lim olish mumkinligi, ushbu platformadan ro‘yxatdan o‘tish, o‘quv dasturlari, IT sohasida faoliyatni yo‘lga qo‘yish hamda berilgan imtiyozlar to‘g‘risida ma’lumotlar berildi.

• В Янгиерском филиале Ташкентского химико-технологического института прошел семинар в рамках проекта «Один миллион программистов»
В Янгиерском филиале Ташкентского химико-технологического института сотрудниками Учебных центров цифровых технологий, расположенных в Хавастком и Янгиерском районах, были проведены семинары.
В рамках семинара студентам вуза была дана информация о целях и задачах проекта «Один миллион программистов», порядке регистрации на проекте, учебных курсах, предоставляемых льготах и возможностях.