• Navoiy viloyatidagi maktablarda “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida seminarlar o‘tkazilmoqda
05.11.2021
Yoshlarning axborot texnologiyalari sohasida chuqur bilimga ega bo‘lishida hamda kelajakda IT sohasida o‘z faoliyatini yo‘lga qo‘yishda “Bir million dasturchi” loyihasining o‘rni muhim hisoblanadi.
Navoiy viloyati maktablarida “Bir million dasturchi” loyihasi yuzasidan targ‘ibot ishlari davom etmoqda.
Navoiy shahridagi 1-son hamda Konimex tumanidagi 29-son umumta’lim maktablarida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi ma’sul xodimlari tomonidan seminar o‘tkazildi.
Ushbu seminarda “Bir million dasturchi” loyihasining asosiy maqsadi, bepul va sifatli onlayn masofaviy ta’lim olish mumkinligi, ushbu platformadan ro‘yxatdan o‘tish, o‘quv dasturlari, IT sohasida faoliyatni yo‘lga qo‘yish hamda berilgan imtiyozlar to‘g‘risida ma’lumotlar berildi.

• В школах Навоийской области проводятся семинары в рамках проекта «Один миллион программистов»
В вопросах фундаментального обучения молодежи ИКТ и профессиональной самореализации в этой сфере важную роль играет проект «Один миллион программистов».
В связи с этим в школах Навоийской области проводится информационно-разъяснительная работа в этом направлении.
Специалистами Учебного центра цифровых технологий был проведен семинар для учеников школы №1 №1 города Навои и школе №29 Канимехского района. На семинаре была дана информация о целях и задачах проекта «Один миллион программистов», бесплатному и качественному обучению актуальным IT-специальностям, порядке регистрации на платформе, учебных курсах, возможностях и льготах.