• Qashqadaryo viloyatidagi maktablarda "Bir million dasturchi" loyihasi doirasida seminarlar o'tkazilmoqda
Qashqadaryo viloyatida Prezident, ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarni rivojlantirish agentligi tizimidagi Abdulla Oripov nomidagi ona tili va adabiyoti fanini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab-internat o'quvchilari uchun "Bir million dasturchi" loyihasi va elektron ta'lim resurslarini yaratish bo'yicha seminar- trening mashg'ulotlari tashkillashtirildi.
Unda elektron  ta'lim resurslarini tayyorlash hamda "Bir million dasturchi" loyihasida ishtirok etish, sertifikat olish bo'yicha  taqdimotlar qilindi.

• В школах Кашкадарьинской области проводятся семинары в рамках проекта «Один миллион программистов»
В Кашкадарьинской области в Специализированной школе-интернате с углубленным изучением узбекского языка и литературы имени Абдуллы Орипова при Агентстве по развитию президентских, творческих и специализированных школ преподавателями Каршинского филиала ТУИТ был организован семинар-тренинг в рамках проекта «Один миллион программистов», а также по созданию электронных ресурсов.
В ходе семинара прошли презентации по подготовке электронных образовательных ресурсов, а также проекте «Один миллион программистов».