• Qashqadaryo viloyati Dehqonobod tumanida "Bir million dasturchi" loyihasi doirasida seminar o'tkazildi
Qashqadaryo viloyati Dehqononobd   tumanidagi 70- sonli umumta'lim maktabida  tuman maktablarining informatika va axborot texnologiyalari fani o'qituvchilariga “Bir million o'zbek dasturchilari” loyihasi doirasida o‘quv seminari o'tkazildi.
O‘quv seminarida Raqamli texnologiyalar o'quv markazi  Dehqonobod  tuman filiali, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Qarshi filiali, Dehqonobod  tuman  Xalq ta'limi AKT ni joriy etish va rivojlantirish bo'limi  xodimlari  tomonidan "Bir million dasturchi" loyihasiga a’zo bo‘lish va kurs yakunida sertifikat olish, shu bilan birga   loyiha maqsadi bo‘yicha  tushuntirish berib o'tdilar.

• В Дехканабадском районе Кашкадарьинской области прошел семинар в рамках проекта «Один миллион программистов»
В школе №70 Дехканабадского района Кашкадарьинской области был проведен семинар для учителей информатики и информационных технологий в рамках проекта «Один миллион программистов».
В семинаре сотрудниками Дехканабадского филиала Учебного центра цифровых технологий, Каршинского филиала ТУИТ, Дехканабадского районного подразделения народного образования была дана информация о порядке регистрации на портале «Один миллион программистов» (uzbekcoders.uz), целях и задачах проекта.