• Andijon viloyati Xo‘jaobod tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi o‘z faoliyatini boshladi
Viloyat yoshlarini axborot texnologiyalari sohasiga qiziqtirish, ularni zamonaviy kasblarga yo‘naltirish va tayyorlash, IT ta’limni rivojlantirish, shuningdek, tumandagi soha xodimlarini AKT bo‘yicha bilim va malakalarini oshirish maqsadida Xo‘jaobod tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazining tantanali ochilish marosimi  bo‘lib o‘tdi.
Ochilish marosimida Xo‘jaobod tumani hokimligi, O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Andijon viloyati hududiy boshqarmasi qatnashdi.
Tumanning pochta bog‘lamasi binosidan joy olgan IT markaz xonalari axborot texnologiyasi muhitiga mos ravishda qayta ta’mirlanib, zamonaviy kompyuter texnikalari va mebellar bilan ta’minlandi. Markazga tashrif buyurgan mehmonlar mashg‘ulotlar o‘tkaziladigan o‘quv xonalarida yaratilgan sharoitlar bilan tanishdilar.
O‘quv markazida yoshlarga axborot texnologiyalari, dasturlash asoslari, robototexnika, kompyuter o‘yinlari va kibersport, zamonaviy raqamli texnologiyalarni o‘rgatish hamda mutaxassislarni tayyorlash ko‘zda tutilgan.

• В Хужаободском районе Андижанской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий
С целью популяризации информационно-коммуникационных технологий среди молодежи, их профессиональной ориентации в этой сфере и подготовки IT-специалистов, развития IT-образования, а также с целью повышения знаний и квалификации районных сотрудников в сфере ИКТ в Хужаободском районе Андижанской области  прошла церемония открытия Учебного центра цифровых технологий.
В церемонии открытия приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Андижанской области, хокимията Хужаободского района.
Аудитории IT-центра расположились в здании районного почтового узла. В них был проведен ремонт, они оснащены современной компьютерной техникой и мебелью. Гости центра ознакомились с учебными аудиториями, где созданы все условия для получения знаний.
В данном учебном центре предполагается обучать местную молодежь современным информационно-коммуникационным и цифровым технологиям, программированию, робототехнике, кибеспорту, а также готовить специалистов в этом направлении.