• Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot texnologiyalariga ixtisoslashtirilgan maktabda IT universitetlari rektorlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalariga yo‘naltirilgan fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashgan maktabida Toshkent axborot texnologiyalari universiteti, Toshkent shahridagi Inha universiteti, Amity universiteti rektorlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida universitetlarning shart-sharoitlari,  talabalarning ijtimoiy hayoti, fakultetlar haqida taqdimot qilindi. Yuqori sinf o‘quvchilari tomonidan berilgan savollarga rektorlar tomonidan javob berildi.

• В Специализированной IT-школе имени Мухаммада ал-Хоразмий прошла встреча с ректорами IT-университетов
В Специализированной школе по углубленному изучению предметов направления информационно-коммуникационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прошла встреча с ректорами Ташкентского университета информационных технологий, Университета Инха в Ташкенте и Университета Амити в Ташкенте.
В ходе встречи прошли презентации об условиях обучения в вузах, студенческой жизни, факультетах и направлениях вузов. Ректоры дали подробные ответы на вопросы старшеклассников спецшколы.