• Jizzax viloyati Do’stlik tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi o'z faoliyatini boshladi
Yoshlar o‘rtasida kompyuter texnologiyalari, dasturlash, robototexnika va kibersportni ommalashtirish, bu sohada mutaxassislarni tayyorlash tizimini takomillashtirish maqsadida yurtimizda bosqichma-bosqich Raqamli texnologiyalar o‘quv markazlari tashkil qilinmoqda.
Mazkur o‘quv markazlaridan yana biri Jizzax viloyati Do’stlik tumanida ochildi. O‘quv markazi Jizzax viloyatida tashkil etilgan  o’n ikkinchi o‘quv markaz hisoblanadi.
Mazkur markazlarning ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Jizzax viloyati hududiy boshqarmasi, Do’tslik tuman hokimligi, IT-Park Jizzax viloyat filiali, keng jamoat vakillari hamda mahalliy yoshlar ishtirok etishdi.
Markazda aholi, tuman yoshlari hamda davlat boshqaruv organlari xodimlari axborot texnologiyalari yo‘nalishida bilim va ko‘nikmalarini oshirishlari uchun barcha shart-sharoitlar yaratilgan.

• В Дустликском районе Джизакской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий
С целью популяризации компьютерных технологий, программирования, робототехники и киберспорта среди молодежи, совершенствования системы подготовки специалистов в этой сфере в республике поэтапно организуются Учебные центры цифровых технологий.
Очередной Учебный центр цифровых технологий открылся в Дустликском районе Джизакской области. Данный учебный центр стал двенадцатым по счету, открытым в регионе.
В церемонии открытия учебного центра приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Джизакской области, хокимията Дустликского района, областного филиала IT Park, представители широкой общественности, а также местная молодежь.
В учебном центре созданы все условия для молодежи, населения и сотрудников органов государственного управления по повышению знаний и навыков в области компьютерных и интернет-технологий, программирования, робототехники и по другим направлениям.