• Farg‘ona viloyatida telekommunikatsiya tarmog‘i bo‘yicha samarali ishlar amalga oshirilmoqda
Farg‘ona viloyatida “O‘zbektelekom” AK tomonidan yangi texnologiyalar asosida viloyatdagi telekommunikatsiya tarmoqlarini modernizatsiya qilish va rivojlantirish bo‘yicha keng ko‘lamli ishlar olib borilmoqda.
Shuningdek, “O‘zbektelekom” AK “Telekommunikatsiya transport tarmog‘i” filiali Ikkinchi texnik bog‘lamasi tomonidan “O‘zbekiston Respublikasi magistral telekommunikatsiya tarmoqlari va axborot-kommunikatsiya infrastrukturalarini rivojlantirish” loyihasi (DWDM) doirasida Farg‘ona viloyatida jami 20 ta telekommunikatsiya stansiyalarga yangi qurilmalarning montaj ishlari bajarilgan.
Farg‘ona shaharlararo avtomatik telefon stansiyasidagi qurilmalardan  Respublika bo‘ylab 4 ta viloyatda o‘rnatilgan bo‘lib, hozirgi kunda bu qurilmalarning umumiy quvvati 2.4 Tbit/s.ga yetkazilgan.

• В Ферганской области осуществляется плодотворная работа в рамках развития телекоммуникационных сетей
В Ферганской области АК «O‘zbektelekom» осуществляется масштабная работа в рамках модернизации и развития телекоммуникационных сетей.
Также со стороны второго технического узла «Телекоммуникационная транспортная сеть» филиал АК «O‘zbektelekom» в рамках проекта «Развитие телекоммуникационных сетей и информационно-коммуникационной инфраструктуры Республики Узбекистан» в Ферганской области на 20 телекоммуникационных станциях были осуществлены монтажные работы по установке и отладке нового оборудования.
В настоящее время в четырех областях, в том числе и в Ферганской области, были установлены межгородские автоматические телефонные станции, общая мощность которых достигает 2,4 Тбит/с.