• Qashqadaryo viloyatida IT-Markaz xodimlari tomonidan o‘quv seminarlari o‘tkazildi
Qashqadaryo viloyatida  IT-Markaz xodimlari tomonidan o'z hududlari doirasida IT sohasiga qiziquvchi barcha yoshlar uchun  o‘quv seminari o‘tkazildi.
Shuningdek, Qarshi shahri, Qarshi tumani, Kitob tumani, Yakkabog' tumani, Kasbi tumani, Muborak tumani,  Nishon tumani, Koson tumani, Dehqonobod tumani, Chiroqchi tumanlaridagi maktablarda ham o‘quv seminarlari bo‘lib o‘tdi.
Darslar davomida  o'quvchilarga IT markazlardagi mavjud o'quv kurslari, uning faoliyati va "Bir million dasturchi" loyihasi haqida ma'lumotlar berildi.

• В Кашкадарьинской области сотрудники IT-центра провели учебные семинары
В Кашкадарьинской области сотрудниками IT-центра в регионах были проведены учебные семинары для молодежи, интересующейся информационно-коммуникационными технологиями.
Также, учебные семинары были проведены в общеобразовательных школах в городе Карши, Китабском, Яккабагском, Касбийском, Муборакском, Нишанском, Касанском, Дехканадабском, Чиракчинском районах.
В ходе занятий слушателям была дана информация о существующих учебных курсах, деятельности IT-центра, а также о проекте «Один миллион программистов».