• Namangan viloyatining bir qator tumanlarida “Bir million dasturchi” loyihasi bo‘yicha o‘quv seminarlar bo‘lib o‘tdi
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Namangan viloyat hududiy boshqarmasi, viloyat Xalq ta’limi boshqarmasi, IT Park Namangan viloyati filiali, Mingbuloq hamda Namangan tumanlari hokimliklari rahbarlari va xodimlari hamda yoshlar ishtirok etdilar.
Seminarda IT Park Namangan viloyati filiali xodimlari tomonidan “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida uzbekcoders.uz elektron portalidan ro‘yxatdan o‘tish bo‘yicha tushunchalar berildi. Shuningdek seminar ishtirokchilari o'zlarini  qiziqtirgan savollariga javob olishdi.

• В ряде районов Наманганской области IT Park прошли учебные семинары в рамках проекта «Один миллион программистов»
В Мингбулакском и Наманганском районах Наманганской области прошли учебные семинары в рамках проекта «Один миллион программистов», в которых приняли участие руководители и сотрудники Сырдарьинского филиала IT Park, хокимията города Ширин, городского отделения народного образования, а также местная молодежь.
В ходе мероприятий сотрудники Наманганского филиала IT Park также дана информация о порядке регистрации на сайте проекта «Один миллион программистов» (uzbekcoders.uz). Участники семинара получили ответы на интересующие их вопросы.