• Surxondaryo viloyatining bir qator tumanlarida “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida targ‘ibot ishlari olib borilmoqda
Surxondaryo viloyati Oltinsoy va  Termiz tumanlarida  “Bir million  dasturchi” loyihasi doirasida  o‘quv seminari o'tkazildi.
“Bir million dasturchi” loyihasi dasturchilar uchun hozirgi kunning eng ommabop bepul ta’lim olish uchun platforma hisoblanmoqda. Sababi, bugungi kunda yurtimizda dasturchilarga juda ham talab yuqori darajada.
Shu boisdan, Oltinsoy tuman Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi xodimlari tumandagi 57-sonli maktabga tashrif buyurib, u yerdagi o‘quvchi yoshlar uchun seminar-trening o‘tkazdilar. Tadbir davomida “Bir million dasturchi” loyihasi hamda o‘quv markaz kurslari bo‘yicha batafsil tushunchalar berildi.
Shuningdek, Termiz tuman Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi xodimlari tumandagi 2-sonli maktabga tashrif buyurib, u yerdagi o‘quvchi yoshlar uchun IT soxasida tushunchalar va IT markaz faoliyati tog'risida ma'lumotlar berdilar. Tadbir davomida “Bir million dasturchi” loyihasi to‘g‘risida batafsil ma’lumotlar berildi.

• В ряде районов Сурхандарьинской области проводятся информационно-разъяснительные мероприятия в рамках проекта «Один миллион программистов»
В Алтынскайском и Термезском районах Сурхандарьинской области прошли семинары в рамках проекта «Один миллион программистов».
Проект «Один миллион программистов» считается самой популярной платформой по бесплатному обучению программированию. Сегодня весьма высок спрос на специалистов этого профиля.
В связи с этим специалисты Учебного центра цифровых технологий, расположенного в Алтынсайском районе, посетили районную школу №57 и провели семинар-тренинг для учеников. В рамках мероприятия была дана информация о проекте «Один миллион программистов» и учебных курсах, преподаваемых в учебном центре.
Также, сотрудники Учебного центра цифровых технологий, расположенного в Термезском районе, посетили районную школу №2 и рассказали об ИКТ и цифровых технологиях, а также о деятельности IT-центра. В рамках мероприятия была дана информация о проекте «Один миллион программистов».