• Samarqand viloyati Kattaqo‘rg‘on tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi o‘z faoliyatini boshladi
Bugungi kunga qadar Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan Samarqand viloyatining 13 ta shahar va tumanlarida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazlari tashkil etilgan edi.
Viloyatdagi Raqamli texnologiyalar o'quv markazlarining o'n to'rtinchisi Kattaqo'rg'on tumanida tashkil qilindi va ushbu Raqamli texnologiyalar o'quv markazi kerakli zamonaviy kompyuter jihozlari bilan ta’minlandi.
Tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi, Kattaqo'rg'on tuman hokimligi,  Vazirlik tizimidagi viloyat korxona va tashkilotlarning viloyat bo`linmalari rahbarlari, tuman faollari va yoshlar ishtirok etdilar.

• В Каттакурганском районе Самаркандской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий
В настоящее время Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций было организовано порядка 13 Учебных центров цифровых технологий в городах и районах Самаркандской области.
В данных учебных центрах организованы компьютерные аудитории и робототехники, налажено обучение курсов по современным цифровым технологиям, электронной коммерции, основам программирования и робототехники.
Четырнадцатый по счету Учебный центр цифровых технологий был организован в Каттакурганском районе, оснащенный современной компьютерной техникой.
В мероприятии приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Самаркандской области, областных подразделений отраслевых предприятий и организаций, активисты района и местная молодежь.