• Farg‘ona viloyati Toshloq tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi ochildi
Yoshlarning mafkuraviy immunitetini kuchaytirish, ijodiy-intellektual salohiyatini ro‘yobga chiqarish uchun sharoitlar yaratish, ularni kompyuter texnologiyalari, dasturlash asoslari va robototexnika, kompyuter o‘yinlari va kibersportni yoshlar o‘rtasida yanada ommalashtirish, bu sohada mutaxassislarni tayyorlash tizimini takomillashtirish maqsadida bugun, Toshloq tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ochilish marosimida,  Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi, Toshloq tumani hokimligi, IT Park Farg‘ona filiali hamda Vazirlik tizimidagi soha korxonalar va tashkilot rahbarlari, shuningdek keng jamoatchilik vakillari hamda o‘quvchi yoshlar ishtirok etdi.
Ushbu o‘quv markazida yiliga Toshloq tumanining 3000 ga yaqin yoshlariga axborot texnologiyalari, dasturlash asoslari, robototexnika, kibersport o‘yinlari, zamonaviy raqamli texnologiyalarni o‘rgatish hamda bu sohada mutaxassislarni tayyorlash ko‘zda tutilgan.

• В Ташлакском районе Ферганской области открылся Учебный центр цифровых технологий
В целью создания условий для реализации их творческого и интеллектуального потенциала, дальнейшей популяризации компьютерных технологий, программирования и робототехники, киберспорта, совершенствования системы подготовки специалистов в этой сфере в Ташлакском районе Ферганской области открылся Учебный центр цифровых технологий.
В церемонии открытия приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Ферганской области, хокимията Ташлакского района, Ферганского филиала IT Park, отраслевых предприятий и организаций, представители широкой общественности и местная молодежь.
В данном учебном центре запланировано обучить ташлакскую молодежь, насчитывающую три тысячи, основам ИКТ, программирования, робототехники, киберспорта и электронной коммерции.