• Buxoro viloyati Qorovulbozor tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi ochildi
Yoshlarga zamonaviy axborot-kommunikatsiya va raqamli texnologiyalarni o‘rganish uchun barcha imkoniyatlarni yaratish maqsadida, hozirgi kunda Respublikamiz bo‘ylab Raqamli texnologiyalar o‘quv markazlari  faoliyati yo‘lga qo‘yilmoqda. Navbatdagi Raqamli texnologiyalar o‘quv markazlari Buxoro viloyatining Qorovulbozor tumanida ochildi.
Markaz zamonaviy kompyuter jihozlari bilan ta’minlangan bo‘lib, ularda tuman yoshlari axborot-kommunikatsiya texnologiyalari, dasturlash asoslari, zamonaviy raqamli texnologiyalarni o‘rganishi hamda mahalliy davlat va xo‘jalik boshqaruvi organlari, xususiy korxona xodimlari malakalarini oshirishi uchun barcha sharoitlar yaratilgan.
Markazda Qorovulbozor tumanidagi 3 ming nafar yoshlarni axborot texnologiyalari, dasturlash, robototexnika, kibersport asoslari va elektron tijorat kabi yo‘nalishlarda bilim va ko‘nikmalarini oshirish rejalashtirilgan.

• В Караулбазарском районе Бухарской области открылся Учебный центр цифровых технологий
Сегодня с целью создания всех условий для обучения молодежи современным информационно-коммуникационным и цифровым технологиям по всей Республике создаются учебные центры цифровых технологий. Очередной Учебный центр цифровых технологий открылся в Караулбазарском районе Бухарской области.
Данный учебный центр оснащен современным компьютерным оборудованием, и в нем созданы все условия для обучения местной молодежи информационно-коммуникационным технологиям, основам программирования, обучения современным цифровым технологиям, а также повышения квалификации сотрудников органов государственного и местного управления, частных предприятий.
Запланировано обучить караулбазарскую молодежь, насчитывающую три тысячи, основам ИКТ, программирования, робототехники, киберспорта и электронной коммерции.