• Yagona portalda elektron xizmatlar soni yana bittaga ko‘paydi
Yagona portalda “Qurilishi tugallangan bino va inshootlarni foydalanishga qabul qilish uchun ariza topshirish va kadastr hujjatlarini rasmiylashtirish xizmati” ishga tushirildi.
Belgilangan tartibda kelishilgan loyiha hujjatlariga ko‘ra obyektning qurilishi (rekonstruksiyasi) tugallangan taqdirda, bitta so‘rovnomaga asosan kadastr pasporti, obyektni foydalanishga qabul qilish dalolatnomasi, ko‘chmas mulk davlat ro‘yxatidan o‘tkazilganligi to‘g‘risidagi reyestrdan ko‘chirma bir vaqtda berilishi yo‘lga qo‘yildi.
Ushbu xizmat Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 2-sentabrdagi 535-son qarori bilan tasdiqlangan Ko‘chmas mulk obyektiga kadastr pasportini berish bo‘yicha davlat xizmatlari ko‘rsatishning ma’muriy reglamenti 5-bandiga asosan yo‘lga qo‘yildi.

• Запущена еще одна услуга в системе ЕПИГУ
В системе ЕПИГУ запущена услуга «Подача заявления на приемку в эксплуатацию завершенных строительством зданий и сооружений и оформление кадастровых документов».
После завершения строительства (реконструкции) объекта в соответствии с согласованными проектными документами, на основании единого запроса, одновременно выдаются кадастровый паспорт, акт о приёмке объекта в эксплуатацию и  выписка о регистрации из государственного реестра прав на объекты недвижимости.
Данная услуга запущена в соответствии с пунктом 5 Административного регламента оказания государственных услуг по выдаче кадастрового паспорта на объект недвижимого имущества, утвержденного постановлением Кабинета Министров №535 от 2 сентября 2020 года.