• Samarqand viloyati Narpay tumanida sayyor qabul bo‘lib o‘tdi
Samarqand viloyati Narpay tumanida O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan  sayyor qabul o‘tkazildi.
Ushbu sayyor qabulda aholi vakillari hamda O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tizimidagi korxona va tashkilotlarning viloyat bo`linmalari rahbar va mas’ul xodimlari ishtirok etdi.
Hududiy boshqarma tomonidan murojaatlarda keltirilgan muammolarni bartaraf etish uchun sayyor qabulda ishtirok etgan tegishli korxona va tashkilotlar rahbarlariga topshiriqlar berildi va muammolarni tezlikda bartaraf etishga e’tibor qaratish lozimligi ta’kidlab o ‘tildi.

• В Нарпайском районе Самаркандской области прошел выездной прием
В Нарпайском районе Самаркандской области территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Самаркандской области был проведен выездной прием.
В выездном приеме приняли участие руководители и ответственные работники областных подразделений подведомственных предприятий и организаций.
Руководством территориального управления были даны поручения принявшим участие в выездном приеме руководителям предприятий и организаций в оперативном разрешении поступивших со стороны граждан обращений.