• O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan bir guruh xodimlar taqdirlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti “O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan ta’lim-tarbiya tizimida alohida o‘rnak ko‘rsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida”gi  Farmonni imzoladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga muvofiq, Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Urganch filiali akademik litseyining matematika fani o‘qituvchisi Karimova Uguljon Salayevna -“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan, Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning informatika fani o‘qituvchisi Jalalov Azamat Axrarovich – “Shuhrat” medali bilan taqdirlandilar.
Ularni ushbu yuksak mukofot bilan Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi jamoasi tabriklaydi.

• Ряд сотрудников был награжден в связи 1 октября — Днем учителей и наставников
Президент Республики Узбекистан подписал Указ «О награждении группы особо отличившихся работников сферы образования и воспитания в связи с Днем учителей и наставников».
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан, преподаватель математики академического лицея при Ургенчском филиале Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Каримова Угулжон Салаевна награждена орденом «Фидокорона хизматлари учун», учитель информатики специализированной школы имени Мухаммада ал-Хоразмий Джалалов Азамат Ахрарович – медалью «Шухрат».
Коллектив Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций поздравляет с этими высокими наградами.