• “Raqamli O‘zbekiston – 2030” strategiyasi doirasida amalga oshirilayotgan loyihalar” mavzusida matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi
Bugun, 29-sentabr kuni Milliy matbuot markazida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, O‘zkomnazorat davlat inspeksiyasi hamda “Axborot texnologiyalari va axborot resurslarini rivojlantirish markazi” DUK tomonidan “Raqamli O‘zbekiston – 2030” strategiyasi doirasida amalga oshirilayotgan loyihalar”  mavzusida matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston Respublikasida mamlakatning jadal raqamli rivojlanishini ta’minlash, hududlarda raqamli tafovutni bartaraf etish, innovatsion mahsulotlarni ishlab chiqish uchun zarur muhitni yaratish bo‘yicha ma’lumotlarga asoslangan raqamli iqtisodiyotni shakllantirish, milliy iqtisodiyot tarmoqlarining raqobatbardoshligini ta’minlash, davlat boshqaruvi samaradorligini oshirish, aholi va tadbirkorlik subyektlariga qulay davlat xizmatlarini ko‘rsatish sonini oshirish maqsadida tasdiqlangan “Raqamli O‘zbekiston-2030” strategiyasi doirasida amalga oshirilayotgan loyihalar haqida axborot berildi.
Matbuot anjumani yakunida ishtirokchilar yuqorida qayd etilgan mavzular bo‘yicha o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

• Состоялась пресс-конференция на тему «Реализуемые проекты в рамках Стратегии «Цифровой Узбекистан – 2030»
Сегодня, 29 сентября в Национальном пресс-центре Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций, государственной инспекцией «Узкомназорат» и ГУП «Центр по развитию информационных технологий и информационных ресурсов» была проведена пресс-конференция на тему «Реализуемые проекты в рамках Стратегии «Цифровой Узбекистан – 2030».
На ней была дана информация о проводимой работе, направленной на быстрое цифровое развитие республики, ликвидацию цифрового разрыва в регионах, создания среды, способствующей развитию инновационных продуктов, формированию цифровой экономики, обеспечению конкурентоспособности национальной экономики, совершенствование государственного управления, увеличение количества оказываемых государственных услуг для населения и бизнеса, реализации проектов, указанных в утвержденной стратегии «Цифровой Узбекистан - 2030».
В завершении пресс-конференции участники мероприятия получили ответы на интересующие их вопросы по вышеуказанным направлениям.