• AKT sohasida turkiy davlatlar forumi bo‘lib o‘tmoqda
Qozog‘iston poytaxti Nur-Sulton shahrida Turkiy tilli davlatlar hamkorlik kengashi a’zolari delegatsiyalari ishtirokidagi forum o‘tmoqda.
Mazkur tadbirda O‘zbekiston Respublikasi “Elektron hukumat loyihalarini boshqarish markazi” davlat muassasasi mutaxassislari ham ishtirok etmoqda.
Forum doirasida Turkiy tilli davlatlar hamkorlik kengashiga a’zo mamlakatlar bilan o‘zaro manfaatli hamkorlik o‘rnatish, raqamli transformatsiya, yangi texnologiyalarni joriy etish va innovatsiyalarni rivojlantirish bo‘yicha tajriba almashish imkoniyatlarini muhokama qilish mavzusida Elektron hukumat loyihalarini boshqarish markazi direktorining o‘rinbosari A. Xudayev ma’ruza qildi.
Tadbirda Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Ozarbayjon, Turkiya va Vengriya delegatsiyalari vakillarining ham taqdimotlari o‘tkazildi.

• Проходит ИКТ-форум тюркских государств
В столице Казахстана – городе Нур-Султан проходит форум с участием делегации Совета сотрудничества тюркоязычных государств.
В мероприятии также принимают участие специалисты Центра управления проектами электронного правительства Республики Узбекистан.
В частности, в рамках форума с докладом выступил заместитель директора Центра А. Худаев на тему установления взаимовыгодного сотрудничества со странами Тюркского совета, внедрения новых технологий и обмена опытом по развитию инноваций.
В рамках мероприятия состоялись выступления представителей Азербайджана, Казахстана, Кыргызстана, Азербайджана, Турции и Венгрии.