• Toshkent shahridagi Amiti universitetida xalqaro forum bo‘lib o‘tadi
Toshkent shahridagi Amiti universiteti tomonidan dunyo bo‘ylab eng yetuk mutaxassis olimlarni jalb etgan holda olimlar va professor-o‘qituvchilar uchun “Xalqaro professor-o‘qituvchilar muhokamalari forumi” o‘tkazilmoqda.
Forum doirasida Vinchenzo Piuri - italiyalik mashhur olim ma’ruzalari tinglanadi. U IEEE xodimi va ACMning taniqli olimi hisoblanadi. U axborotni qayta ishlash sohasidagi faoliyati bilan mashhur bo‘lib, sunʼiy intellekt, hisoblash intellekti, signal tasvirni qayta ishlash, biometriya, sanoat ilovalari, o‘lchash tizimlari, arifmetik birliklar va xatolarga bardoshli arxitekturaga alohida eʼtibor qaratgan.
Shuni ta’kidlash joizki, Toshkent shahridagi Amiti universitetining ushbu forumni o‘tkazishidan maqsad, Respublikada olimlar faoliyatini rag‘batlantirish va ularning dunyoning eng ko‘zga ko‘ringan mutaxassislari bilan muhokamalarini tashkil etish, pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish darajasi va sifatini yanada oshirishga ko‘maklashishdan iborat.

• В Университете Амити в Ташкенте состоится международный форум
В Университете Амити в Ташкенте состоится «Международный форум дискуссий профессоров-преподавателей» для учёных и профессоров-преподавателей с участием ведущих мировых экспертов.
В рамках форума выступит Винченцо Пьюри – известный итальянский ученый, официальный представитель IEEE и известный ученый ACM. Он известен своими работами в области обработки информации, уделивший особое внимание искусственному, вычислительному интеллекту, обработке сигналов и изображений, биометрии, промышленным приложениям, системам измерения, арифметическим устройствам и устойчивой к ошибкам архитектуре.
Целью запуска данной серии программ в Университете Амити в Ташкенте является стимулирование деятельности ученых в республике и организация их дискуссий с ведущими мировыми экспертами, помощь в переподготовке учителей, повышении уровня и качества их профессионального развития.