• TATU talabalari uchun Koreyalik mutaxassislar tomonidan onlayn darslar o‘tilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 6-oktabrdagi “Axborot texnologiyalari sohasida ta’lim tizimini yanada takomillashtirish, ilmiy tadqiqotlarni rivojlantirish va ularni IT-industriya bilan integratsiya qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida” PQ-4851-son Qarori ijrosini ta‘minlash maqsadida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida xorijiy mutaxassislar ishtirokida onlayn darslar tashkil etilmoqda.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida  Janubiy Koreyaning KAIST universiteti magistrantlari tomonidan Photoshop va grafik dizayn bo‘yicha, Milliy axborot jamiyati agentligi (NIA) mutahassislari ishtirokida esa Pythonda dasturlash hamda Sun’iy intellektga oid mavzular bo‘yicha trening kurslari o‘tkazilmoqda.

• Корейские специалисты проводят онлайн-занятия для студентов ТУИТ
С целью обеспечения постановления Президента Республики Узбекистан от 6 октября №ПП-4851 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы образования в области информационных технологий, развитию и интеграции научных исследований с IT-индустрией» в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий организованы онлайн-занятия для студентов с участием зарубежных специалистов.
Так, магистранты университета KAIST из Республики Корея проводят для студентов тренинги по Photoshop и графическому дизайну, а специалисты Национального информационного агенство Республики Корея (NIA) – по программированию на языке Python и искусственному интеллекту (ИИ).