• Endilikda doimiy yashash joyida yashovchilar ro‘yxatini to‘g‘irlatish uchun elektron tarzda so‘rov yuborish mumkin
27.08.2021
Elektron hukumatning Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalida Ichki ishlar vazirligi bilan xamkorlikda Doimiy yashash joyida yashovchilar ro‘yxatini to‘g‘irlatish uchun so‘rov yuborish xizmati ishga tushirildi.
Ommaviy xatlov jarayonida noto‘g‘ri berilgan yoki xato kiritilgan ma’lumotlarga barham berish, masalaga to‘g‘ri yechim sifatida Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalida tegishli xizmatning mobil ilovasi ham yaratildi.
Endilikda siz my.gov.uz portaliga kirish yoki uning mobil ilovasini yuklab olish orqali tizimga joylashtirilgan yashash manzilingiz haqidagi ma’lumotlar qanchalik to‘g‘ri ekaniga ishonch hosil qilishingiz mumkin.

• Теперь подать уведомление на исправления зарегистрированных лиц по постоянному месту жительства можно подать в электронном виде
На сайте Единого портала интерактивных государственных услуг в сотрудничестве с Министерством внутренних дел запущена услуга «Подача уведомления на исправления зарегистрированных лиц по постоянному месту жительства».
Это сделано с целью исправить неправильно предоставленные или внесенные данные. Также данная услуга была внедрена в мобильной версии Единого портала.
Теперь можно будет проверить истинность сведений по месту прописки через сайт (my.gov.uz) или мобильную версию ЕПИГУ.